Nejlepší triky, s kterými bude vysávání hračka

Pravidelné vysávání je při úklidu domácnosti samozřejmostí, většina z nás vysává tak nějak ze zvyku a bez většího zaujetí. K povrchnímu úklidu to stačí, ale je tu spousta prostoru pro zlepšení. Posbírali jsme pro vás nejlepší tipy na jednoduché a efektivní vysávání, které vám ušetří spoustu času, a přinese vynikající výsledky při úklidu vašeho domova.

Rulička toaletního papíru

Co má společného toaletní papír s vysáváním? Budete se divit, ale rulička od toaletního papíru vám poslouží jako skvělý nástavec do špatně dostupných úzkých míst. Papírovou ruličku nasaďte na hubici a na jedné straně stlačte. Nástavec do spár a štěrbin je na světě.

Vytlačený koberec

Vytlačená místa po nábytku koberci vůbec nesluší, ale máme jednoduchý trik, jak se jich zbavit. Na prohlubně dejte kostky ledu, kobercová vlákna se opět zvednou, vysajte a po vytlačených dírách nebude ani památky.

Hledání drobností

Drobnosti ztracené na koberci, podlaze, nebo třeba pod pohovkou, nemusíte hledat ve sběrné nádobě vysavače. Na hubici přichyťte punčochu a zapněte vysavač. Všechny ztracené poklady najdete na punčoše.

Vonící vysavač

Podivný zápach vycházející z vysavače nemá rád asi nikdo, naštěstí je tu snadná pomoc. Zkuste vůni do vysavačů, nebo přidat do sáčku jedlou sodu. Intenzivnější vůně dosáhnete tím, že nakapete trochu interiérové vůně přímo na vzduchový filtr.

Snížení výkonu

Musíte-li při vysávání vyvíjet příliš velkou sílu k tomu, abyste vysavačem pohybovali, zkuste snížit intenzitu vysávání. Nebojte se, podlahu i koberec vysajete dobře i tak.

Otevřít okna

Že vysávání víří prach je vcelku známý fakt, méně se však ví, jak si s tímto problémem poradit. Kupodivu úplně jednoduše, stačí otevřít okna. Proudící vzduch sníží množství prachu usazujícího se v interiéru.

Vysát a vytřít

I když nemáte koberec, vysávání se neubráníte, na druhou stranu, samotné vysávání také nestačí. Proto až s vysavačem skončíte, vezměte do ruky mop a setřete podlahu namokro.

Plastové části do myčky

Se sáčkovým vysavačem je méně práce. Ale i bezsáčkový vysavač má své výhody, i když čištění špinavé sběrné nádoby by mezi výhody zařadil málo kdo. Pokud ovšem nezná úplně jednoduchý trik. Plastové omyvatelné části můžete jednoduše strčit do myčky nádobí, přidat tabletu, gel nebo prášek a spustit běžný mycí program. A máte to bez práce.

Nechat komentář