Co pořídit v drogerii před narozením miminka

Před příchodem miminka na svět musí rodiče pořídit spoustu věcí a zvlášť pro prvorozené dítě. Seznam toho, co k péči o novorozence budete potřebovat, může být pěkně dlouhý. Zjednodušte si přípravu a přečtěte si, co si v drogerii objednat předem a s čím klidně počkat.

Prací prášek a aviváž

Pokožka miminek je velmi jemná a citlivá, a proto potřebuje zvláštní péči. Před narozením dítěte vyperte všechno oblečení, které pro ně máte nachystané, nezapomeňte také na látkové pleny a povlečení do postýlky. Použijte prací prášek nebo prací gel pro děti a aviváž, přípravky často bývají označeny jako sensitive, a raději nastavte máchání navíc. Sáhnout můžete také po bio a eko pracích prostředcích.

Plenky

Nemusíte být velkým příznivcem jednorázových plenek, ale pro novorozené miminko je určitě dobré mít jednorázové plenky nachystané. Chcete-li mít jistotu, že bude mít vaše děťátko maximální pohodlí, vyberte si plenky Bella Happy Newborn, které mají vykrojení na pupíček, nebo Pampers Premium Care s hedvábně hebkou povrchovou vrstvou, které byly speciálně navrženy pro pokožku novorozence. Raději nepořizujte příliš velké zásoby, miminka rychle rostou a brzy budou potřebovat větší velikost plenek, navíc nikdy nevíte, zda vašemu drobečkovi bude vámi vybraná značka vyhovovat.

Vlhčené ubrousky

Těch budete, zvlášť z počátku než se naučíte co a jak, potřebovat opravdu hodně, proto rovnou pořiďte větší ekonomické balení vlhčených ubrousků například čisticí ubrousky Pampers Natural Clean 4 x 64 ks. Budete je mít stále po ruce a využijete je i v nouzi na otírání nečistot z podlahy, nábytku, nebo oblečení.

Hygienické podložky

Dětské podložky využijete doma, u lékaře i na cestách, jsou skvělou ochranou před znečištěním při přebalování. Výhodou je i příjemný povrch, který něžně pohladí vaše miminko během přebalování a dopřeje pohodlí na přebalovacím pultu, který často bývá sice z omyvatelných, ale umělých a na dotek nepříjemných materiálů.

Krém proti opruzeninám

Mazat děťátko proti opruzeninám a zarudnutí je nejlepší preventivně při každém přebalování. Názory na to, jaký krém je nejlepší, se hodně různí z toho důvodu, že pokožka novorozence je hodně citlivá a každá dobře snáší něco jiného. Pokud jeden krém nezabírá, zbytečně neotálejte a zkuste jiný. Začít můžete s Baby Dove krémem proti opruzeninám, který vytváří ochranný film a pomáhá chránit před podrážděním.

Mýdlo a koupelový olej

Jestliže váháte nad výběrem mýdla nebo koupelového olejíčku, můžete rozhodování ještě na chvíli odložit. Jemnou pokožku novorozence není z počátku nutné omývat mýdlem, dokonce se ani nedoporučuje koupat miminko každý den. Voda totiž už tak namáhanou pokožku nadměrně vysušuje, takže bohatě postačí koupání jednou za tři dny. Dejte také pozor na pupečníkový pahýl, dokud neodpadne, neměl by být pupíček namáčen. Budete-li chtít mýdlo nebo olejíček použít, podívejte se po Johnson’s Baby No More Tears zvláčňující koupel nebo po micelárním mycím gelu Nivea Baby. Po koupání raději promažte pokožku dětským olejíčkem.

Tělový olejíček

Pokožka čerstvě narozeného miminka dostává hodně zabrat, proto potřebuje opravu dobrou péči. Vsaďte na klasiku a používejte Aviril dětský olej s Azulenem nebo zaběhněte do lékárny pro slunečnicový olej, nezaměňovat s kuchyňským olejem, a mažte pravidelně po koupání, nebo kdykoli vám přijde pokožka miminka suchá.

Co se ještě bude hodit

Při přípravách se poohlédněte také po nůžtičkách na nehty, lihu na pupíček a vatových tyčinkách pro děti. Mamince by neměly chybět prsní vložky a porodnické vložky, nebojte se jimi předzásobit, z počátku jich využijete hodně a rozhodně nebudete mít chuť je kdekoli shánět. Intimní gel pro péči o intimní partie po porodu. Desinfekční gel a mýdlo na ruce, ty se stanou nezbytnou součástí domácnosti, vůbec se nestyďte poslat umýt ruce i návštěvu před tím, než jim do rukou vložíte své miminko.

Nechat komentář