5 triků, jak použít tablety do myčky

Mytí nádobí v myčce se stalo běžnou praxí mnoha domácností, nejjednodušší způsob použití myčky je s tabletami. Prostě vhodíte tabletu, zapnete myčku a necháte ji dělat svoji práci. Ale víte, že se zásobou tablet můžete naložit i jinak? Například prospět jiným domácím spotřebičům. Vyzkoušeli jsme pro vás pět jednoduchých triků, tady jsou.

Dejte tablety do pračky

Ptáte se, proč by člověk měl dávat do pračky tablety do myčky? Protože pračku skvěle vyčistí. Vezměte dvě tablety, vhoďte je do bubnu pračky a spusťte delší program na 60 stupňů. Výsledek vás doslova nadchne. Pračka bude krásně čistá, zbavíte se zápachu, choroboplodných zárodků a věřte tomu, že skvěle vyčištěná bude i v místech, kam vůbec nevidíte. Po dokončení programu vyčistěte filtr a omyjte těsnění a zásuvku na prací prostředek, vaše pračka bude zase jako nová a díky tabletám Cink All In 1 Citron bude i svěže vonět.

Vyčistěte usazeniny z WC

Čištění toalety zabírá v žebříčku neoblíbených domácích prací vedoucí pozici, ale vyhnout se mu nedá, proto je dobré vědět, jak si tuhle práci usnadnit. Tableta do myčky, například Finish s extra silou, poslouží perfektně, zvláště na usazeniny, které se běžným čištěním nedaří vyčistit. Tabletu vhoďte do WC mísy a nechte přes noc působit, do míst, kam nedosáhne voda, budete muset dosáhnout vy pomocí štětky a nanést do těchto míst rozpuštěnou kašičku z tablety.

Pohlcovač pachů z tablety do myčky

Odér připomínající vaření nedělního oběda může být libou vůní, která vám i v pondělí dráždí chuťové pohárky, ale také nemusí. Naštěstí je tu trik, jak se odéru snadno zbavit s pomocí tablety do myčky. Naplňte větší hrnec zhruba z jedné čtvrtiny vodou, dejte na mírný plamen a vložte tabletu do myčky, veškerý zápach pohltí nádoba s vodou a váš domov bude zase vonět jako dřív.

Hrnce, pánve a pekáče umyté bez drhnutí

Připálené nebo připečené jídlo dokáže při mytí nádobí pořádně zavařit. Pokud nemáte čas, chuť ani sílu strávit večer drhnutím připálené večeře z hrnce či pekáče, nechte špinavou práci tabletě do myčky. Naplňte připálenou nádobu vodou, přidejte tabletu do myčky Finish Classic a nechte přes noc působit, poté umyjte jako obvykle houbičkou či kartáčem. V případě extrémního znečištění nechte vodu s tabletou v nádobě několik minut vařit a umyjte běžným způsobem.

Mastné skvrny z textilu jsou pryč

Problém s mastnými skvrnami je ten, že se do prádla zakousnou a nechtějí se za nic pustit, když si s nimi nevíte rady, sáhněte po tabletách do myčky. Hravě si poradí se skvrnami na utěrkách, zástěře i na pracovním oblečení. Jednu až dvě tablety přidejte do bubnu pračky před praním a zvolte dlouhý program aspoň na 40 °C. Snadnější už to být nemůže.

Nechat komentář